Fint oppslag i Høgskoleavisa fra siste "Strategiseminar" på HiST (åja - vi har dem vi også, med innleide inspiratorer med floskler og luftige metaforer, gruppediskusjoner, og full pakke) :) Enjoy! http://hit.hist.no/arkiv_folder/nr_01_22jan_2009/strategi_hist.html

Vi koster på oss å sitere det aktuelle sitatet:
"Et av problemene som ble nevnt – og som Avdeling for teknologi sliter med – er rekrutteringa av kvalifisert lærerpersonale. Det er en kjent sak av folk med doktorgrad i et teknologifag også er ettertraktet i det private næringslivet, og at lønna der ligger på et nivå høgskolene ikke kan konkurrere med.
– Da gjelder det å framheve fordelene man har ved å jobbe på HiST, understreket Ronny Kjelsberg, høgskolelektor på allmennfag. Han mente at arbeidsdagen for de ansatte i stadig større grad blir styrt, og at friheten man har som lærer har blitt mindre. Det blir mer rapportering, flere møter og mindre armslag for å være en god lærer.
– Fortsetter det slik, kan man like gjerne søke seg over i oljebransjen, og tjene 200-300.000 kroner mer i året, advarte han."
For mer om det aktuelle temaet se f.eks: http://venstresida.net/?q=node/672

Skriv ny kommentar