Informasjonsstrømmen er kanskje det viktigste elementet i et politisk kupp i dette århundre. Å kalle det ledelsen i RCTV gjorde for ikke å være med på kuppet, er slik jeg ser det så feil som det kan bli. RCTV var en integrert (og sentral) del av kuppmakernes maktapparat, og RCTVs ledere var like mye kuppmakere som de som tok seg av andre samfunnsområder.

Jeg mener det slik sett er et klart skille mellom det RCTV gjorde og det å feire RAF, og jeg mener det er noe helt annet å ikke fornye konsesjonen enn det er å stenge en kanal.

Nå ligger det selvsagt politikk i bunnen her (det gjør det alltid i alle saker), men jeg registrerer at den formelle grunnen til stengingen er at kanalen ikke har oppfylt konsesjonsbestemmelsene (om handlingene under kuppet utgjør en del av dette vet jeg ikke). Jeg registrerer også at de andre anti-chavez-kanalene får fortsette som før.

Reply

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering