http://www.shoebat.com/media/cn8_2006_01.wmv?PHPSESSID=5936aca7823bb386f...

Ennå en konflikt i Midtøsten er under oppseiling.
Israel kjemper en krig på to fronter.
Samfunnet prøver å forstå hvorfor.
Dette er forståelig, men har man prøvd at forstå palestinerne - jeg har prøvet men jeg kan ikke.
Istedenfor som mange andre lande som forsøker at skape et stabilt samfunn, bygge stabile institusjoner og forbedre levestandarden gjør palestinerne hele tiden det stikk motsatte.
Men skulle tro å skape en stat og en ordenlig levestandard var sekundært for palestinerne.
På grunn av Hamas sin ideologi er konflikten umulig å løse.
Deres kamp er nyttesløs og jo mer de prøver på å ødelegge Israel desto mer ødelegger de seg selv.
Israel blir provosert når de angripes ,men i moderat grad. Landet fortsetter med at fungere og oppretteholder en høy standard innenfor alle demokratiske idealer.
Palestinernes ledelse er ikke annet enn ekstrem. man tenker på kampen mot Israel som det eneste mål. Det er den eneste dagsorden man har. Fri tale, kvinnerettigheder, utdannelse bedrer på ingen måte Palestinernes kamp ,og derfor gjør de ikke noe for disse.
Deres eneste mål og suksess er når de føler de har skadet Israel. Det er den eneste måte de kan samle deres folk på. De feirer deres seire(som i de fleste tilfeller er åpenlyse nederlag) - Hvordan kan man som Nasjon hylle når en borger tar sitt eget liv gjennom en selvmordsaksjon?
Hamas har ingen intern politikk for å forbedre deres samfunn. GAZA og vestbredden, især Gaza er på veg til at bli et nytt Afganistan eller Somalia . Deres syn på frihetskamp er ikke marxistisk , det er ingen revolusjon .
Hvordan kan man unytte sitt eget folks ulykke til å prøve at få støtte fra venstre orienterende romantikere ?
Det virker ikke i lengden. Hvordan kan man unytte statsmediene til at få folk til at sprenge seg selv i luften?
Man ødelegger sin egen infrastruktur og offentlige organer. Man brander seg ekstrem så ingen velfungerende muslimske lande gidder å hjelpe.
Man fortsetter å lyve over for andre og seg selv.
USA og Israel er de endelige fiender. På tross av at de er eneste lande der virkelig kan gjøre en forskjell i henhold til støtte og arbeidsplasser !
Man fortsetter å missbruke de sjanser man har for å nå bare et lite stykke i forhandlinger til at få en stat fordi man vil ha alt med en gang - og tror at man kan få det hele og en stat , ikke ved siden av Israel , men i stedet for Israel!
Palestinernes strategi er en strategi for tapere , når innser de det selv? Kanskje den dag folk i vesten stopper med å ha sympati.
Man kan sjelden unnlate at gjøre enhver snak om konflikten i Israel og omkringliggende land til et spørsmål om sympati for, hvem det nå mest synd for. I de fleste tilfeller er det mest synd på palestinerne og på araberne, fordi de er de små og derfor skal vi ha sympati for dem. Israelerne derimot, er de onde, de sterke, og at de hjelpes så mye av USA, gjør det hele verre.

Det er trettende at være vitne til. Man må spørre seg selv, hvorvidt de, som støtter palestinerne og araberne, heller så Israel slettet fra landkartet (som en vis iransk president)? Det er like før at det er den eneste utveg; når Israel reagerer på års provokation, er det - i det aktuelle tilfelle - synd på selveste Hizbollah, synes noen . Uanfektet, at det var Hizbollah, som bortførte soldater, for å stå i en behagelig forhandlingsposisjon. Dette siste holder ikke for de Israel-kritiske, for de vil hele tiden kjøre tiden 60 år tilbake og ha, at det hele er Israels skyld til at begynne med. Israel kunne jo bare ha latt være med at plassere seg der, hvor det nå befinner seg... Så derfor er det jo Israel, som er skyld i ALLE de arabiske problemer i Midtøsten.

Dette handler ikke om at Israel vil bemektiger seg hele Midtøsten. Israelere vil ikke ha noe med verken Libanon eller Gaza å gjøre. Israelske borgere vil ha fred til å kunne passe seg selv, deres økonomi og deres demokrati. Det er bare lidt vanskelig , når resten av Midtøstens regimer venter på en mulighet til at utslette Israel. Disse Israel-kritikere synes ikke å kunne fatte, at en mengde arabiske regimer hjertens gjerne ville knuse Israel, hadde de bare remediene til det. Israel vil IKKE knuse resten av Midtøsten.

Ja, det er en ufattelig tragedie for de sivile, som blir rammet i disse kamper. Men det er ergerlig å se, hvorledes Norske meningsdannere (behagelig avskåret fra en hverdag i frykt) tordner mot Israel i overbevisning om, at fordi Israel i dette tilfelle er sterkere, er det også Israel, der har urett. Alltid.

All three former Islamic terrorists will tell you in first-person accounts about :

1. The Islamic terrorist plans, goals and recruitments of rank and file Muslims here in America, as well as around the world to engage in a continuing jihad against our way of life and the imposition of Islamic rule upon us all.

2. How we need to wage war on Islamic terrorism in the same manner as we did Nazi Germany; how our current level of retaliation is insufficient; their view that President George Bush is "not aggressive enough" in pursuing the current global War on Terror.

3. How all Islamic infrastructure including Islamic centers and mosques in America are actively involved in the cultivation of American-born Muslims to become jihadists of the Fallujah variety; how the majority of Muslim's -- "60 to 75%" of the Muslim population support the terrorist agenda and are responsible for collecting and sending miliions upon millions of dollars to support the terrorist war effort against us.

4. How there is "no question about it" that Islam is engaged in a war against us, that this is an integral part of the Islamic culture both here in America and the Muslim world as a whole.

All Three men will tell you that the vast majorty of American's are oblivious to these facts and we all need to wake up to the reality of the war being waged against us in our own backyards.

http://politiken.dk/VisArtikel.iasp?PageID=464032

Reply

Innholdet i dette feltet blir ikke vist for andre.
  • E-postadresser og URLer vises automatisk som linker.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Linjer og paragrafer brytes automatisk.

Mer informasjon om formatering